آموزش کالیبره دستگاه جوجه کشی

 

آموزش کالیبره دستگاه جوجه کشی با روشی بسیار ساده

 

آموزش کالیبره دستگاه جوجه کشی با روشی بسیار ساده:

با سلام خدمت همراهان سایت بی جوجه

در این مقاله قصد داریم نحوه کالیبره دستگاه‌های جوجه‌کشی و آشنایی با مفهوم کالیبراسیون را خدمت شما دوستان عزیز ارائه نماییم، در ادامه مطالب همراه ما باشید.

  • کالیبراسیون چیست؟

کالیبراسیون در تعریف به تعیین صحت هرگونه وسیله اندازه‌گیری توسط مراجع معتبر و استاندارد گفته می‌شود. برای مثال جهت تعیین صحت اندازه‌گیری حس‌گرهای دما و رطوبت به یک مرجع معتبری نیاز است تا با مقایسه آن‌ها به مقدار خطای حس‌گر یا سنسور مورد نظر دست پیدا کنیم و از طریق برنامه اقدام به تصحیح آن نماییم.

در این آموزش ما با توجه به گران بودن قیمت دستگاه‌های اندازه‌گیری دقیق و قابل‌اطمینان از 2 عدد دماسنج معمولی که دقت قابل قبولی دارند استفاده کردیم. با توجه به اینکه این نوع دماسنج‌ها ممکن است قابل‌اطمینان نباشند اما با استفاده از چندین نمونه ترموتر یا دماسنج مقدار خطای کالیبره را می‌توان به حداقل رساند.

در کالیبره دستگاه‌های جوجه‌کشی اصولاً نیاز به‌وقت و زمان بیشتری می‌باشد و دلیل طولانی بودن عمل کالیبراسیون در دستگاه‌های جوجه‌کشی گرم شدن به‌مرور آن تأثیر محیط و همچنین گرم شدن بدنه و جا افتادن حرارت و جهت گردش هوا در داخل محفظه می‌باشد.

  • چرا کالیبراسیون؟

ممکن است در دستگاه‌های جوجه‌کشی از حس‌گرهایی استفاده‌شده باشد که کالیبره کارخانه نداشته باشد یا در طول دوره استفاده‌شده دچار اختلال شود و توانایی اندازه‌گیری دمای واقعی را نداشته باشد، این امر موجب تلفات زیادی در دستگاه‌های جوجه‌کشی می‌شود. ازاین‌رو چک کردن حس‌گرهای دستگاه جوجه‌کشی در هر دوره و قبل از بارگیری تخم ضروری هست.

  • چه نوع حس‌گرهایی قابلیت کالیبره دارند؟

کالیبره درواقع یک امکان یا آپشن نرم‌افزاری می‌باشد که توسط نویسنده برنامه بر روی میکروکنترولر نوشته می‌شود و امکان کالیبره به‌صورت پیش‌فرض در حس‌گرهای موجود در بازار وجود ندارد و فقط توسط برنامه‌نویسی می‌توان این امکان را ایجاد کرد و تقریباً برای هر نوع سنسوری می‌توان این امکان را اضافه کرد.

در دسته‌بندی حس‌گرها می‌توانیم آن‌ها را به دودسته تقسیم کنیم، دسته اول حس‌گرهای دیجیتال و دسته دوم حس‌گرهای آنالوگ می‌باشند

  • حس‌گرهای دیجیتال:

حس‌گرهای دیجیتال معمولاً کالیبره کارخانه‌ای هستند و تقریباً دقت قابل قبولی دارند و اکثراً نیازی به کالیبره ندارند اما گذاشتن امکان کالیبره برای این نوع سنسورها ضرری نخواهد داشت.

از نمونه این حس‌گرها می‌توان به: DS18B20_DHT11_DHT22_SHT10_SHT11 و… اشاره کرد.

  • حس‌گرهای آنالوگ:

برخی از حس‌گرهای آنالوگ نیز تقریباً کالیبره کارخانه هستند اما ایرادی که این نوع حس‌گرها دارند تغییر مقدار خروجی آن‌ها با کوتاه یا بلند کردن سیم اتصال آن هست و همچنین نویز پذیری در این نوع حس‌گرها بالا می‌باشد. ازاین‌رو داشتن امکان کالیبره برای این نوع حس‌گرها امری ضروری می‌باشد.

از نمونه این حس‌گرها می‌توان به: LM35DZ_LM75_انواع حس‌گر مقاومتی NTC_حس‌گر رطوبت خازنی HS1101 و… اشاره کرد.

  • فیلم آموزش کالیبره دستگاه جوجه کشی
  •  نظر یادتون نره!

۱۶ دیدگاه برای “آموزش کالیبره دستگاه جوجه کشی با روشی بسیار ساده”

  1. داداش خدا حیرت بده تو این دوره زمونه که کسی مجانی جواب سلام نمیده خیلی مردی که اینطور مطالبو در اختیار علاقه مندان میذاری

  2. سلام ممنون که اطلاعات ارزشمند خود را در اختیار ما میگذارید. برای کالیبره کردن دماسنج ایا امکان داره با دمای بدن انسان که ۳۷ درجه است جهت معیار تنظیم انجام شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
بستن
مقایسه